Can suyu

Ne kadar ağır olabilir ki bir yaprak, düşünce onca ses çıkarmasıyla bölsün sessizliğimi, susuz kalan bir sen misin diyecek dermanım olsa, döneceğim ardıma ama, biliyorum tek tek düşmeye devam edecek bir tas su için.
Duymazlığa geliyorum, masanın üzerinde çoğaldıkça yapraklar. Sessizliğime inat düşüyorlar sanki tek tek. Cansuyu bekliyoruz vazodaki çiçekle ben öylece.

Bakalım hangimiz daha önce ölecek ilgisizlikten.

Tam bir ay önce almıştı bu çiçekleri, doğum günümdü. Değildi aslında da, unutmuştu, ne yapsındı, çok yoğundu. Bir hafta sonra hatırlamıştı doğum günümü. Çok özür diliyordu. 

Doğduğumu farkedip, beni kendine sevgili edinmişti neyse ki, hiç tanımamıştı benim gibisini. Her gün mesaj atmıştı tanıştığımız ilk ay, bir kahve içmekten ne olacaktı sanki. Çok görmeseydi ona bunu lütfu. 

Sonunda kabul etmişti, her gün gelen kelimelerin içindeki hayranlık cazip gelmişti ona, kadındı nihayet. Sevilmeyi özlemişti. 

Senin oradan geçiyordum, ne yapıyorsun diye aradımlarla devam etti sonraki günler. Hadi in de bir yüzünü göreyimlere döndü sonra. 

Bir akşam yemeği yeseydik güzel bir yerde, gözlerin öyle güzel bakıyor ki, günü seni düşünmeden tüketemiyorumlara vardı iş. 

Arabada elimi tuttu sonra, istemiyorsam bırakırdı, ama bana dokunduğunda aldığı elektiriği bilseydim, istemiyorum demezdim asla. 

Küçük hediyeler, apartmanın girişine bakan mutfak camımdaki çiçekler derken tavlamıştı beni çoktan. Bir sabah uyanıp camımda çiçek göremeyince anlamıştım teslim olduğumu. Çok geçmeden kapı çalmış, ismiyle yolladığı koca buket gelmişti. 

“Artık yürek pencereme sığmıyor aşkım, cama çiçek bırakmayacağım” yazıyordu notta. Yüzümdeki gülümsemeyi üç günde toparladım o çiçeğin ardından, kollarındaydım o akşam.  İstemiyorsam olmazdı tabi ama istiyordum. 

Bir hafta aramadı sonra beni, işleri yoğundu, şehir dışındaydı ama, dönmek için sabırsızlanıyordu. Öyle özlemişti ki beni burnunda tütüyordum. Bir geleceğimiz olacağına inanmasa çoktan bırakıp işini koşmuştu kollarıma, ama gelecek kurması için çalışması gerekiyordu. Oysa o benimle daha fazla birlikte olmak için harcamak isterdi zamanını…

Yüreğim yerinden çıkmış, benden ayrı atıyordu sanki artık. Göğüs kafesimi acıtıyordu bu. 

O haftasonu kollarındaydım yine, istemeseydim olmazdı ama istiyordum.

Damarlarımda akan kan değildi sanki, sihirli, gıdıklayan, tatlı bir sıvı akıyordu damarlarımda. 

Sonra iki hafta aramadı beni. Yine şehir dışındaydı, yurt dışındaydı hatta. Ama tam içimdeydi günler boyunca. 

İki hafta sonra yeniden kollarına kavuştuğumda sarhoş gibi olmuştum. İstemeseydim olmazdı tabi ama, istiyordum. 

Üç hafta görüşemedik yeniden. Uyku düzenim bozulmuştu. Kapımda, penceremde o güzel çiçekleri arıyordu gözlerim. Doğum günüm geçti o arada. 

Üç hafta sonra çıkageldi elinde o vazodaki harika çiçeklerle. Nasıl böyle bir eşeklik yapmıştı, yurt dışında bile olsa doğum günümde aramalı ve çiçek yollamalıydı. Telafi edecekti, harika bir gece planlamıştı bizim için. 

Dışarıda yenilen yemeğin ardından kollarındaydım yeniden, istemeseydim olmazdı ama, istiyordum..

Dört hafta geçti üzerinden, dün bir arkadaşına rastladım. Tesadüfen karşılaşmıştık daha önce, beni tavlamamıştı o zaman daha. İkisi sinemaya gelmişlerdi, bir kahve içelim diye ısrar etmiş, kabul etmemiştim. O zaman tanıştırmıştı beni, iş yerinden arkadaşıymış. 

Dün alışveriş için gittiğim markette gördüm arkadaşını, selamlaştık. Sormayım dedim ama merakıma yenik düştüm işte. Neler yapıyor görmedim epeydir dedi dudaklarım. 

A duymamış mıydım, karısı ikinci çocuklarını doğurmuştu, bebek sarılık olmuştu ne yazık ki. Her gün hastaneye gidiyordu bebeği ve karısını görmeye. İzinliydi. Görürse söylerdi selamımı. 

Bir yaprak daha düştü gürültüyle masaya.. bir can suyu bekliyorduk ikimiz..

Bakalım hangimiz daha önce ölecektik susuzluktan..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s