Beşik Kertmesi – Bölüm 7

Neslihan ona karşı hissettikleri ile çok mücadele etmişti. Şimdi tam onları yenmeye başladığı sırada yeniden kafasını karıştırmasını istemiyordu. Babasını yeni kaybetmişti, Selin yanında değildi. Muhtemelen Oğuz bir boşluk yaşıyordu ve sonradan bu söylediklerine pişman olacaktı.

“Ben Harun’u seviyorum seninle olamam” dedi ve eşyalarını toparlayıp çıktı evden.

Onca mücadele vermişti bu ihaneti yaşamamak için. Şimdi ikisi bir olup Selin’e mi ihanet edeceklerdi yani. Mümkün değildi olamazdı. Olsun çok istemişti zamanında belki. Olamayacağını bile bile istemişti ama şimdi Harun vardı. Çok iyi insandı Harun. Onu seviyordu. Oğuz bu nikahı düşürmek zorundaydı. Biraz zaman geçince toparlanıp daha sağlıklı düşünecekti elbette. Harun’a biraz daha beklemesini söyleyebilirdi bu arada. Nasılsa birlikteydiler.

Aradan bir ay geçmesine karşılık Oğuz bir daha konuyu açmamıştı, Harun sessizce cevabı bekliyordu hâlâ. Öylesine düşünceli ve nazikti ki onu bunaltmamak için bir daha konuyu açmamıştı ama hüzün dolu bakışlarından anlıyordu Neslihan beklediğini. Şirkette bir kaç kez yalnız kaldıklarında Oğuz’a soran gözlerle bakmış. O da “Cevabım değişmedi, evine dönmeni bekliyorum” diyerek yürüyüp gitmişti yanından.

Leyla Neslihan’ın neyi beklediğine bir anlam veremiyordu. Neslihan onun sorgularından uzak durmak için öğle yemeklerinde bile iş uydurmaya başlamıştı kendine. Böylece sınavlara hazırlanmak için de ekstra zaman ayarlamış oluyordu.

Aradan bir ay daha geçtikten sonra Harun’un davranışlarında değişmeler olduğunu farketti. Artık mümkün olduğunca sohbet etmiyor. Neslihan ile yakından ilgilenmiyordu. Akşam olunca sadece işlerini yapıp dairelerine giriyorlardı. Onu bu kadar oyalamanın doğru bir şey olmadığını düşünmüştü Neslihan. İki aydır cevap bile vermemişti. Eğer onunla evlenecekse dürüst olması da gerekirdi. Bu yüzden Oğuz ile aralarındaki nikahtan ona bahsetmeye karar verdi.

Akşam müşteriler gittikten sonra iyi bir zamandı konuşmaları için. Sessizce işini yapan Harun’un yanına gidip, “Konuşabilir miyiz?” dedi.

Harun yaptığı işten başını kaldırmadan, “Olur” dedi sadece. Son bir kaç haftadır sürekli ellerini kesiyordu çalışırken. Geçen günde az kalsın kaynar tenceredeki su üzerine boşalacaktı. Bunların hepsinin kendi yüzünden olduğunu biliyordu Neslihan.

“Evlilik için konuşmak istiyorum” dedi, yaptığı işi bırakıp onu dinlemesini istiyordu sadece.

Harun elinden bıçağı bırakıp ona döndü birden “Biliyor musun bu kadar beklemen iyi oldu aslında. Bu süreçte aslında ne kadar büyük bir hata yaptığımı anladım.”

Böyle bir şey beklemeyen Neslihan afallamıştı.

“Nasıl yani?” dedi şaşkınlıkla.

“Şöyle yani, az kalsın büyük bir hata yapacaktık, çok fazla zaman geçirince seni sevdiğimi sandım. Sonra anladım ki bu sadece alışkanlık. Ben kolay sevemem zaten. Kendime şaşırmıştım. İki ayda içimdeki bütün heyecan öldü. Demek istediğim artık seninle evlenmek istemiyorum. Bu seni de rahatlatacaktır zaten.”

“Hayır ben.”

“Neslihan sen çok iyi bir kızsın. Bunları hırsımdan söylediğimi düşünme sakın. Çok ciddiyim.”

Neslihan Harun’un yüzündeki ciddiyeti görünce susmuştu. İki ayda bütün duyguları değişmiş miydi yani sahiden? Kendini aptal gibi hissediyordu şimdi. Oğuz haklıydı belki de beklemesini istemekte.işte bekleyip görmüştü olanları. Sessizce dönüp yukarı çıktı ve eşyalarını toplamaya başladı. Oğuz ile konuşup eve döneceğini söyleyecekti.

Leyla inanamıyordu olanlara, Harun’un dairesinden taşınmak için acele etmemesini söyledi. Akşamları dükkana inmeyebilirdi ama biraz daha bekleyip ne olduğunu görmesi gerekirdi. Evlilik teklifinin arkasından böyle bir şeyin olması normal bile değildi. Harun ile o konuşmuştu, yüzündeki sevgi dolu ifadeyi ve gözlerindeki o ışığı görmüştü.

“O dairede çalışma karşılığı oturuyorum Leyla. Bedava mı kalmaya devam edeyim yani?”

“Bir kaç günden bir şey  olmaz. İstersen o arada gelip bende kal.”

Neslihan’ın hiç aklına yatmamıştı bu fikir, yüzüne açıkça söylenmiş bir ifadenin ardından neyi beklemesi gerekecekti. Harun “Düşündüm gene vazgeçtim seninle evleneceğim” mi diyecekti yani. Dese zaten bu onun akıl sağlığının normal olmadığını gösterirdi herhalde. Bu kadar hızlı karar değiştiremezdi kimse evlilik hakkında.

“Peki nasıl istiyorsan öyle yap ama bence acele ediyorsun” dedi Leyla.

Öğleden sonra Oğuz’un ofisine gidip ona olanları anlattı, Oğuz beklediği fırsatın gerçekleşmesinden memnun olsa da, Neslihan’ın yüzündeki acıyı görünce aşkı hakkında bir şey söylememeye karar verdi. Onun içindeki yaraları onarmasına yardım etmesi gerekiyordu şimdi. Kendini ortaya sürmenin sırası değildi.

“Hemen bu gün gel, eşyaları sonra aldırırız.” dedi gülümseyerek, “Umarım bu arada yemek yapmayı öğrenmişsindir. Selin ile ayrıldığımızdan beri sadece dışarıda yiyorum, midem mahvoldu.”

Gülümsedi Neslihan.

Oğuz hemen ertesi gün adamlarını yollayıp, Neslihan’ın tüm eşyalarını aldırdı. Eve sığabilecek gibi olanlar getirildi, kalanlar ise depoya kaldırıldı.

Harun bir kez olsun çıkıp bakmadı yukarıda neler olduğuna.

Bir kaç gün sonra Leyla telaşla yanına geldi Neslihan’ın.

“Harun dükkanı kapamış. Gidiyormuş, haberin var mıydı?” dedi.

“Nereye gidiyormuş?” dedi Neslihan şaşkınlıkla. Hala üzerinden onunla yaşadıklarının izlerini atamamıştı.

“Şehri terkediyormuş işte ne bileyim.”

“Neden peki?”

“Kendin gidip sorsan daha iyi olur belkide.”

“Hayır bunu yapamam, zaten beni istemediğini söyledi ya?”

Leyla “Off !” diyerek çıkıp gitti odadan.

Neslihan akşam Leyla’dan duyduklarını anlattı Oğuz’a. İkisi de eski günlerdeki gibi davranıyorlardı yeniden. Oğuz aşkını ilan etmemiş gibi. Böyle olması rahatlatmıştı Neslihan’ı. O da yeniden mutlu hissetmeye başlamıştı kendini bu evde.

Aslında Selin ve Oğuz’un ayrımalarına çok üzülmüştü. Selin onu arayıp, “Her zaman dostuz seninle küçük hanım, bir şeyler zamanla bitiyor işte yapacak bir şey yok. Oğuz ile biz çok güzel şeyler yaşadık ama artık birbirimizi üzmekten başka bir şey  yapmıyoruz. Ayrıca gözüm arkada değil çünkü onu sana emanet ediyorum.”

Bu son cümledeki vurgu rahatsız etmişti Neslihan’ı. Oğuz ona söyeldiklerini Selin’e de söylemiş olamazdı herhalde. Olsaydı bile Selin’in bunu bu kadar normal karşılaması da tuhaf olurdu ayrıca.

Selin Türkiye’ye bir süreliğine dönüp o arada Oğuz ile ayrılmak istediğini söylemişti. Aslında birlikte karar vermişlerdi. Artık Amerika’da yaşayacaktı ve geri dönmeyi de düşünmüyordu. Gittiğinden beri de Oğuz’u hiç aramamıştı. Neslihan bu yüzden onunla haberleştiğini söylemedi Oğuz’a. Selin ile olan arkadaşlığı Oğuz’dan bağımsızdı artık.

Harun’un ona söylediklerinden sonra neden dükkanı da kapatıp gittiğine anlam veremiyordu bir türlü.

“Belki de başka bir yerde başka biriyle bir hayat kuracak ve bunu senin yüzünde doğrudan söylememiştir. Yani Selin’in de o altı ay içinde böyle bir karar vermiş olduğunu düşünüyorum ben açıkçası. Harun içinde böyle olmuş olamaz mı?”

“Bilmiyorum” dedi Neslihan düşünceli bir şekilde.

“Sen onu seviyor muydun sahiden?” dedi Oğuz birden bira gözlerini onunkilere dikerek.

“Selin’i mi? Elbette seviyordum” derken yüreği yerinden çıkacak gibi atmaya başlamıştı Neslihan’ın. Oğuz hiç bu kadar yakınında olmamıştı onu derede  yakaladığı günden sonra.

“Selin’i sormadığımı biliyorsun.”

Yutkundu Neslihan. Seni unutmak için kendimi ona aşık olmaya zorladım mı deseydi şimdi yani.

“Bu neyi değiştirir ki şimdi artık beraber değiliz” dedi hızlıca.

“Beni seviyor musun peki?” Oğuz biraz daha yaklaştırmıştı yüzünü onun yüzüne.

Sonra cevabını beklemeden kolunu belini dolayıp öptü onu uzun uzun. Neslihan tirtir titriyordu heyecandan. Oğuz onu bıraktıktan sonra geri çekildi hızla. Kalbi biraz sonra delecekti göğüs kafesini.

“Ben senin kocanım unuttun mu?” dedi sonra Oğuz gülerek. “Yanlış bir şey yapmadın. Bana karşılık verdin, bu evet mi demek?”

Yeniden ona doğru bir adım attı Oğuz

“Benimle yeniden evlenir misin?” diye fısıldadı

Bu defa Neslihan uzandı onun dudaklarına.

Bir zamanlar, bir yerlerde iki dostun bir kağıda yazdığı kader gerçek olmuştu

SON

Bölüm 1

https://gulserenkilincyazar.com/2018/09/02/besik-kertmesi-bolum-1/

Bölüm 2

https://gulserenkilincyazar.com/2018/09/03/besik-kertmesi-bolum-2/

Bölüm 3

https://gulserenkilincyazar.com/2018/09/04/besik-kertmesi-bolum-3/

Bölüm 4

https://gulserenkilincyazar.com/2018/09/05/besik-kertmesi-bolum-4/

Bölüm 5

https://gulserenkilincyazar.com/2018/09/06/besik-kertmesi-bolum-5/

Bölüm 6

https://gulserenkilincyazar.com/2018/09/07/besik-kertmesi-bolum-6/

Bölüm 7

https://gulserenkilincyazar.com/2018/09/08/besik-kertmesi-bolum-7/

Beşik Kertmesi – Bölüm 7’ için 9 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s