Yüreğimin sahibi – Bölüm 7

“Süleyman” dedi ve ağlamaya başladı kadın, Murat Süleyman’ın kadına bir şey yaptığını sanıp hiddetlendi birden, nedense kanı ısınmamıştı o adama, “Sana bir şey mi yaptı?” dedi keskin bir sesle. Seda’da Murat’ın tavrından gerilmiş, ne olduğunu anlamaya çalışıyordu.”

“Yok oğlum, yok, dur bir dinle hele.”

“Ne oldu Mukaddes hanım söylesenize?” dedi bu kez sabırsızlıkla.

“Süleyman intihar etti oğlum.” dedi kadının titreyen sesi.

“Ne?” diye ani bir tepki verdi Murat.

“Sorma oğlum başımıza geleni, dayanamadı dağ gibi oğlan kıydı canına, o ölünce, sosyal hizmetler geldi Poyraz’ımı alıp götürdüler, ben ona bakmak için çok yaşlıymışım.”

Kadın artık ağlamaktan konuşamıyordu, Murat ne diyeceğini şaşırmıştı.

“Oğlum, Poyrazımı alın, onu siz büyütün ne olur?”

Murat cevap veremiyordu, Seda meraklı gözlerini ona dikmiş ne olduğunu anlamaya çalışıyordu.

“O nerede Mukaddes teyze?” diyebildi sonunda Murat, o arada telefonu hemşire aldı, Poyraz’ın Antalya’da hangi sosyal hizmet merkezinde olduğunu söyledi Murat’a, kız Mukaddes teyzenin köylüsüydü onu eskiden beri tanırdı. Durumu iyi değildi, çocuk gittikten sonra bir kalp krizi geçirmişti ve şimdi hastanede kontrol altında tutuluyordu, artık tek başına yaşaması mümkün olmadığından, devletin yaşlı bakım merkezlerinden birine geçireceklerdi muhtemelen.

Murat hemşireye teşekkür edip kapattı telefonu, rengi bembeyaz olmuştu. Seda konuşulanın Mukaddes teyze olduğunu bildiği için soru sormaya korkuyordu, Poyraz’a bir şey oldu diye ödü kopmuştu.

Murat onu ellerinden tutarak kanepeye oturttu, heyecandan ve korkudan elleri buz gibi olmuştu sevdiği kadının. Lafı bir türlü toparlayamıyordu. Kafası çok karışıktı.

“Süleyman intihar etmiş” dedi önce sakince.

“Ne?” dedi Seda, “Poyraz?”

“O iyi merak etme, ama o ölünce Mukaddes teyzeden almışlar çocuğu ve bir sosyal hizmet merkezine koymuşlar.”

“Aman tanrım!” diyerek ağlamaya başladı Seda. Murat karısının aklından geçenleri biliyordu, Mukaddes teyzenin isteğini söylemese bile, Seda zaten aynı şeyi söyleyecekti. Bu çok büyük bir sorumluluktu, evet çocukları olmasını istiyorlardı ama Murat olayların bu şekilde gelişebileceğini hiç düşünmemişti. Öte yandan hiç görmediği Poyraz’ın bir yetimhanede ya da kim olduğunu bilemeyecekleri başkalarının yanında büyümesi nasılsa onun da içine sinmiyordu. Oraya gittiğinde özellikle onu görmek istememişti, çünkü görürse en az Seda kadar etkileneceğini o da biliyordu.

Karısının gözlerinin içine bakarken süratle aktı tüm bu düşünceler kafasından. Seda yalvarır gibi bakıyordu şimdi onun gözlerine. Bir şey söylemiyordu ama, Murat’ın ne düşündüğünü biliyordu.

Sonunda, “Mukaddes hanım da öyle söyledi” dedi karısının gözlerine bakarak. Seda sanki Murat kabul etmiş gibi sarıldı kocasının boynuna. Bu güzel adam zaten ona hayır diyemezdi ki, Poyraz önce annesinin kalbiyle gelmişti hayatlarına, şimdi de bulunması gereken en doğru yer annesinin kalbinin yanıydı. Üstelik hem Seda’nın yüreği, hem annesinin kalbi olacaktı yanında. Bir bedende ki iki anneyele büyüyecekti. Düşündükçe Murat’ın yüreği çözülüyordu zaten. Seda’nın telefonunu alıp, son arayan numrayı çevirdi tekrar, telefon açılmadı. Biraz bekleyip yeniden aradı, telefonu açan sesin az önce konuşuğu hemşire olmadığını anladı ama, emin olamadı, “Az önce sizinle mi görüştüm?” dedi. Ses, “Meral hemşireyle mi konuştunuz? Şimdi kendisi uygun değil, acil bir şey mi vardı?” dedi merakla. “Ben aslında Mukaddes hanımla konuşacaktım, bu  telefondan aramıştı beni az önce” dedi Murat. Poyraz’ı alacaklarını ona söylemek istiyordu. Seda heyecanla çırptı ellerini Murat konuşurken.

“Üzgünüm, Mukaddes hanım az önce vefat etti.” dedi kadın. Son sözlerini Murat’a söylemişti gitmeden önce.

Poyraz’ı sosyal hizmetlerden alıp, bütün yasal işlemleri hallederek kendi nüfuslarına geçirmeleri tam bir yıl sürdü. Poyraz’ı almadan önce kimsesi kalmayan Mukaddes Hanım’ın cenazesine katıldılar. Mandalin Motel olduğu gibi Poyraz’a kalmıştı ama, on sekiz yaşuna kadar yeni ebevenlerinin tasarrufunda bekleyecekti. Mahkeme izni olmadan Poyraz’a kalan herhangi bir mülk üzerinde işlem yapmalarına izin verilmiyordu Seda ve Murat’ın. Bunların hiç biri önemli değildi zaten. O kasvet yüklenen moteli de bir daha görmek istediklerinden emin de değillerdi ama, Poyraz için bekleteceklerdi elbette.

Annesinin bağışladığı organlar sayesinde, Poyraz’ın yeni bir ailesi olmuştu artık. Geçmişte yaşanılan acıların hiç birine ortak değildi o, annesinin kalbiyle yaşayan yeni annesinin durumunu ona büyüdüğünde anlatmaya karar verdiler. Şimdilik onun çocuk dünyasını acıların karmaşılığı ile gölgelemeye gerek yoktu. Seda’nın ailesi de Poyraz’ı öz torunlar gibi sevgiyle bakıp büyüttüler, o şimdi sadece annesinin değil, hepsinin yüreğinin sahibiydi.

Murat oğlunun altıncı yaş gününde, sarmaş dolaş olmuş karısı ve oğluna bakarken düşüncelere dalmıştı. Seda ile ortak bir hayat kurmaya karar verdikleri andan itibaren, yaşadıklarını düşününce, böyle mutlu bir sona eriştiklerine hala inanamıyor ve bozulmasından da ölesiye korkuyordu.

Hayatında hem sevdiği kadın, hem bir başka kadının kalbi ve o iki kadına da ait bir evlat vardı. Gülümsedi kendi kendine, Poyraz’ın çift anne yüreğine sahip bir çocuk olması şans mıydı, değil miydi karar veremedi ama, onların Poyraz’a sahip olmaları şanstı gerçekten.

Bir organ bağışı ile başlayan hikaye, kimsenin aklına gelmeyecek bir şekilde devam ediyordu şimdi ve o hayatı boyunca bu hikayeyi mutlu günlerle devam ettirmek için elinden  geleni yapmaya devam edecekti. Kalkıp yanlarına gitti sevdiklerinin, sımsıkı sarıldı ikisine de.

SON

Bölüm 1

https://gulserenkilincyazar.com/2018/06/06/yuregimin-sahibi-bolum-1/

Bölüm 2

https://gulserenkilincyazar.com/2018/06/07/yuregimin-sahibi-bolum-2/

Bölüm 3

https://gulserenkilincyazar.com/2018/06/08/yuregimin-sahibi-bolum-3/

Bölüm 4

https://gulserenkilincyazar.com/2018/06/09/yuregimin-sahibi-bolum-4/

Bölüm 5

https://gulserenkilincyazar.com/2018/06/10/yuregimin-sahibi-bolum-5/

Bölüm 6

https://gulserenkilincyazar.com/2018/06/11/yuregimin-sahibi-bolum-6/

Bölüm 7

https://gulserenkilincyazar.com/2018/06/12/yuregimin-sahibi-bolum-7/

 

 

 

 

Yüreğimin sahibi – Bölüm 7’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s