Ya bu beden benimki değil, ya yüreğim yanılıyor yalnız akşamlarda

b512e62703cbae30be78900d3fce16f5Bu ara bir kadın olmanın ağırlığı var ruhumda, içim karmakarışık.. Kendi boşluğumu dolduramıyorum sanki hayatta.. Ne vazgeçmelerin eşiğinde, ne de alınan kararların arifesindeyim oysa.. Öylece duruyorum sadece.. Yapılası bir şeyler var da kimse bana söylemiyor gibi sanki..

Yüreğim ağır bugünlerde nedense, göğüs kafesime fazla geliyor bu yük şimdilerde.. Boşluğun ağırlığını taşıyamıyor ruhum bu bedende..

Kurumuş topraklarda, bitmeyen otlar kadar eksik gönlümün manzarası.. Oysa yağacak bir yağmurun ardından filizlenmeye hazır bereketi taşıyorum ruhumda..

Hayatın anlamsız kahramanlıklarını yapacak kadar çılgın benliğimin görünmeyen prangalarını kıracak bir çıkış arıyor sanki hissettiklerim bu ara.. Öylesine yaşamayı sindiremiyor içine yine bu içimdeki kalabalık.. Yapmak istediklerimi erteleyen ben değil miyim oysa.. Beklemeyi göze alan, olacakların en iyisi için plan yapan.. Geri dönülmeyecek zamanlarda yola çıkmaya hazırlanan ben değil miyim..

Kendime verdiğim ödüllerin, izinlerin bile durası geldi bu ara.. Savrulan bir yaprak olmadım hiç bir zaman hayatta oysa.. Fırtına öncesi sessizliğim belkide bu yaşadığım şimdilerde.. Beklediğim bir fırtınaya hazırlanan ruhumun, mücadele öncesi sessizliği belki de..

Ey hayat döneceğim, bekle..
Ya bu beden benimki değil, ya yüreğim yanılıyor yalnız akşamlarda..

11/04/2009

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s