“ANNELER GÜNÜ” DEĞİL, “ANNE SEVGİSİ” FARKINDALIK GÜNÜ OLSUN BUGÜN (0.10 hertz)

“Eğer evrenin gizemini anlamak istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşim yasalarıyla düşünün!”

Nikola Tesla

“Anne sevgisi”nin,  iki veya daha çok varlığın karşılıklı olarak üretebildiği, yeryüzünün en büyük ve şifalı kollektif gücü olduğunu düşündünüz mü hiç? Düşünmediyseniz veya biraz sonra anlatacağım pencereden hiç bakmadıysanız, gelin bir farkındalık günü yapalım bu güzel günü hep birlikte.

Bir varlıktan diğerine, neredeyse koşulsuz sunulabilen çok az sevgi vardır yeryüzünde. Kalbimizin yarattığı bu inanılmaz güç, günümüzde bilimin de konusu. Bunun için kurulan bir “Kalp Matematiği Enstitüsü” olduğunu biliyor muydunuz?
(Meraklısı için linkini veriyorum, https://www.heartmath.org/)

Bu ensititünün yaptığı araştırma sonuçlarına göre,  kalbimiz, beynimizdan yüz kat daha güçlü elektiriksel alan ve beş bin kat güçlü bir manyetik alan üretebilmekte ve bu güç yirmi iki bin mil ( 35.405,568 kilometre) uzaktaki uydudan bile rahatlıkla ölçülebilmekteymiş.

Bu enstitünün, yeryüzü manyetik alanı ve insan kalbi ile beyin manyetik dalgaları arasındaki ilişkiyi gözlemleyen bir projesi bulunmakta Bu proje kapsamında yapılan çalışmalara göre, manyetik alan frekansı 0.10 hertz’e (*) ulaştığında kalbimiz ve beynimizin dalgaları uyumlu olmakta, bu dalga boyunun ise  şefkat, sevgi, çözümleme, şükran ve affetme gibi duygular hissedildiğinde ortaya çıkmaktadır. Bu aynı zamanda hisettiğimiz stresi yaratan hormonların seviyesinde bir düşmeye ve yeryüzünün manyetik alanı ile tam bir uyum içinde olmamızı sağlayan frekanstır.

Yeryüzü ve biz üzerindeki tüm varlıkların enerji titreşimlerinden meydana geldiğimiz artık bilinen bir gerçektir. Titreşimler az önce bahsettiğimiz hertz ile ölçülür.

Elbette elimize frekans ölçen bir cihaz alıp, kendimizi 10 hertz’de tutmaya çalışacak değiliz günlük hayatımızda ama, egomuzu bir tarafa bırakıp, koşulsuza en yakın olumlu duyguları yüreğimizde taşımayı başladığımızda, yeryüzü ve kendimiz için bir cennet yaratabileceğimizin farkında olmamız gerekir.

Yeryüzündeki tüm varlıkların anne sevgisi deyince aklımıza gelen, şefkat, sevgi, şükran, çözümleme ve affetme duygularıyla sağlayabileceği uyumu kavrayabildiniz mi? Uyumun getireceği, barış, huzur, bolluk ve berekete hazır mısınız?

Yeryüzünde, yediden yetmişe, gelmiş-geçmiş, her ırk, din, dil, cinsiyet ve türden varlığın hissedebileceği ve üretebileceği  “anne sevgisi”nin gücüyle bile cenneti yaratabiliriz anlamına gelir bu. Başka hiç bir şey yapmamıza, herhangi bir maliyete katlanmamıza gerek yok.

Her varlığın biyolojik ya da fiziki bir annesi olması değil kastettiğim elbette, biyolojik olarak ve yaşamsal koşullar sonucu bir annemiz olmuş olması, bu sevgiyi yüreğimizde taşıyabildiğimizin göstergesi değil.  Bir arkadaşımın annesinin söylediği söz geldi aklıma şimdi, “Her anne, anne değil. Her evlat, evlat değil.” Biyolojik olarak anne veya evlat olmanın, yüreğimizin ve bu yazıda tanımladığımız anlamda “anne” ve “evlat” olmaya yetmediğini ifade eden çok güzel bir sözdür bu bana göre.

İşte bu yüzden, çoğu insan, anneler gününü ticari amaçlı bir gün olarak değerlendirse de, aslında anne sevgisini üretebilen her varlığın, yeryüzüne kattığı güzelliikleri hatırlamak için önemli bir farkındalık günüdür anneler günü.

Çevremde yüreğinde anne sevgisi üreten varlıkların, sadece fotoğralarına baktığım zaman bile, içimde yükselen mutluluğu tarif etmekte zorlanıyorum. Eminim sizler de, aynı his oluşuyordur. Bu sevginin varlığını bilmek bile, yeryüzü ile uyumlu bir frekansa çekebiliyor hepimizi ve bunun sonucu mutluluk hissediyoruz.

Bir annenin duyabileceği bir sevgiyle yüreğimizde taşıdığımız, beslediğimiz bir hayvanı, bir çiçeği, yetiştirdiğimiz, sahip çıktığımız bir çocuğu, bir evladın duyabilleceğini sevgiyle yüreğimizde taşıdığımız,  bir öğretmenimizi, bir komşu teyzemizi, bir halayı, bir teyzeyi de dahil etmeliyiz bu günün içine o yüzden. Bize bir şey yapmayacağından korkmadan sevebildiğimiz her varlığa anne sevgisi veriyoruz demektir. Korku ile sevgi aynı yürekte barınmaz.

Anneler günü, anne sevgisi üreterek, yeryüzünü cennete çeviren her varlığın farkında olmamızı gerektiren bir gündür. Senede bir gün farkında olalım ama, bu sevgiyi yüreğimizde üç yüz altmış beş gün taşıyalım ki, cennet anne sevgisi üretebilenlerin ayakları altından birleşsin toprak anamızla ve yeryüzümüzle.

“Anne Sevgisi” farkındalık gününüz kutlu olsun, umarım gününüze biraz olsun katkım olmuştur.

Her varlığı, ve öncelikle kendinizi, korkusuz ve koşulsuz sevebilmeniz umuduyla.. Her varlık mutlu, her varlık huzurlu olsun.

Gülseren Kılınç

(*)  Frekans, bir olayın genellikle bir saniye içinde kaç kez (hangi sıklıkta) tekrarlandığının ölçümüdür ve ölçü birimi ‘hertz’dir.

“ANNELER GÜNÜ” DEĞİL, “ANNE SEVGİSİ” FARKINDALIK GÜNÜ OLSUN BUGÜN (0.10 hertz)’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s