Şifa tüm evren için..

22008147_179058779305959_3544292551125248618_nİnsanların üzüntülerini ve acılarını izlemeye dayanamam.. Filmlerde olsa bile, bundan dolayı herhalde bir ambulans sesi bile duysam, içindeki muhtacın bir an önce şifa bulması için dua ederim.

Bir kaç yıl önce bir annenin ufacık kızını gözyaşları içinde ambulansa bindirdiğini gördüğüm günden beri ambulans sesleri beni daha da etkiliyor. Bir çocuk, bir anne, gözyaşları ve bir ambulans inanın bir hikaye de bile bir araya gelmemesi gereken unsurlar.

Gördüğüm anda sadece bakalaldığımdan ancak ambulans ayrıldıktan sonra kalanlara sorma şansım oldu. Hastalık isimlerini anmayalım şimdi istiyorum ama o ambulansa bindirilen minik kız öyle bir illete tutulmuştu ki çok yakında melek olacağı düşünülüyordu. Zavallı anneciği insan üstü bir çaba ile geceler, günler boyu evladına ne kadar iyi bakmış olsa da, tüm sevgisini ve dualarını yüreğini yırtarcasına sunsa da, ne yazık ki bir acil durum daha yaşanıp, ambulans çağrılması gerekmişti.

Ben de bir anneyim, o an hisettiklerimi ifade etmeye bildiğim kelimeler yetmiyor. Gözyaşları içinde ayrılsam da oradan, hala aklımdan çıkmadı o küçük kız.

Umarım hala bir yeryüzü meleğidir annesinin koynunda.

Allah nerede bir hasta varsa, hiç birinden şifasını esirgemesin ve bizlere halimize, günümüze ve tüm sahip olduklarımıza her gün şükretmemiz gerektiğini hatırlatsın.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s