Bayramımız Kutlu Olsun

Hepimizin içinde bir yerlerde, kurallar, yapılması lazımlar, bilincimize ve zihnimize işlenen yargılar ve toplum baskısı arasında sıkışıp kalmış bir çocuk var.

Bazen önümüze yuvarlanıp gelen bir topla, bazen küçük bir çocuğu oyalamak diye başlayıp tadına doyamadığımız oyunlarla, bazen hediye için girdiğimiz bir oyuncakçı dükkanında, bazen bir çocuk parkında salıncaklara içimizi çekerek baktığımızda bu çocuk varlığını hatırlatır bize.

İçimizdeki çocuğu korumak için mi, yoksa onu artık büyüdüğümüze ikna etmek için mi bu hapishane de yaşatırız bilmiyorum ama, hiç birimizin onun yok olup gitmesini istemediğimizden eminim.

Çocuk bayramı sahibi bir ülkenin evlatları olma ayrıcalığını genellikle farketmiyoruz diye düşünürüm her 23 Nisan geldiğinde, büyüklerin organize ettiği törenler ve disiplinli çalışmaların sonucu hazırlanan gösteri ve gösterimler, devlet büyüklerinin sandalyelerine flaşlar arasında oturtulmalar günün sabah saatlerini ulusumuzun milli bayramına değer katarak, bizleri bugünlere getiren başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm milli kahramanlarımıza saygı ve sevgimizi ifade ettikten sonra, günün kalanını çocukça devam ettirmeyi de pek aklımıza getirmiyoruz nedense. Lütfen içinizdeki çocuğu unutmayın ve özellikle bu pandemi döneminde çocuklara, çocuk olduklarını hatırlatacak planlamalar yapın, çünkü çoğu erken büyümüş yetişkinlere benziyorlar artık.

En az bizim kadar mutsuz ve yaralılar..

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN O HALDE!

Yeni sloganımız :

“BU GÜN 23 NİSAN, ÇOCUK OLUYOR İNSAN”

olsun.

Gülseren Kılınç

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s