Diğerleri – Bölüm 27

Yusi onun gerginliğini farkedince bir şey söylemedi arkasından. Verna’nın ona haber vermeden bu turneye gitmiş olması ortada bir sorun olduğunu gösteriyordu zaten. Gidip grubun diğer elemanları gelmiş mi diye bakmak için okula yürüdü tek başına.

Arkin yaşam alanının içinde bir kaç tur atarak sakinleşmeye çalıştı önce.

“Neler oluyor böyle? Benimle oyun mu oynuyor? Yoksa sahiden çok mu kızgın? Nobra ile nasıl gider?”

Sonra tekrar okul duvarına doğru yürüyüp az önce baktığı afişi söküp aldı duvardan. Eğer onu bulup konuşmazsa asla içinin rahat etmeyeceğini biliyordu. Bu yüzden gidip onu bulacaktı ve neler olduğunu ondan duyacaktı. Okul biraz bekleyebilirdi.

“Nobra ile hem de!” dedi yeniden hırsla, öfkelendiği şeyin Verna’nın onu yok sayması mı, Nobra ile gitmiş olması mı, yoksa kendi yaptığı aptallıklar mı olduğunu ayırdedemiyordu ama sakinleşemiyordu. Haftalardır uykusuz ve gergindi. Bu güne ulaşmak için neredeyse dakikaları saymıştı. Onun yanında yenidne huzura kavuşacağını sanırken, üç ay daha mahrum olduğunu öğrenmişti. Ya da belki sonsuza kadar. Ne olursa olsun gidip onu görecekti. Onu görünce sakinleyeceğini biliyordu. Bu ruh haliyle okula giderse zaten saçma sapan davranacaktı. O yüzden okula girmeden ona ulaşması önemliydi.

Hızla evine döndü, önce garajda duran araca, sonra vazgeçip motora yöneldi. Turnenin ilk durağı yaklaşık altı saatlik bir mesafedeydi. Gün bitmeden oraya varıp onu bulabilirdi. Düşünmeden motoru çalıştırdı ve yola çıktı. Okul giriş kapısına ulaştığında hiç bir açıklama yapmadan ana yola fırladı ve uzaklaştı. Öğrenciler yaşam alanında ayrılacakları zaman genellikle giriş görevlilerine bilgi verirlerdi. Yaklaşık dönüş saatleri ile birlikte. Artık neredeyse yetişkin yaşında olduklarından çıkışları yasak değildi. Ancak Arkin’in yaptığı gibi bir çıkış hoş karşılanan bir şey değildi. Görevliler süratle devam ettiği için ayrılan öğrencinin kim olduğunu tesbit edemediler. Motorun kamera kayıtlarından kaydına ulaşmaya çalıştırlar bu yüzden.

Akşam gerçekleşecek için ilk performans için Nobra ve ekibi harıl harıl çalışıyorlardı. Verna seçtiğ şarkıların kayıtlarını Nobra’ya göndermişti. Yoğun olduğundan doğrudan ona dinletmesi mümkün olmamıştı. Nobra içlerinden hangisini seçtiğini ona iletecek ve yine onun belirlediği sırada sahne alıp performansını sergileyecekti Verna. Aslında Nobra ile de bir düet olmasını hayal etmişti ki o geceki gibi ama o ana dek böyle bir şeyden bahsedilmemişti ona. Eğer bir düet olmayacaksa hayatında ilk defa tek başına çıkacak ve bunca kalabalığın önünde şarkı söyleyecekti. Aslında bir star olmak hiç istemiyordu, bu tür şeylerin ona göre olmadığını düşünüyordu çünkü. Bu turneye davet edildiğinde olacak olanın bu olduğunu bilerek neden gelmişti ki buraya? Sırf duyduklarından kaçmak istemişti aslında sadece. Şarkılarını elbette kendi söylemeyi seviyordu ama yine kendi başınayken ya da sevdikleriyleyken belki. Şimdi sahne alması onun star olaclar listesine girmesine neden olacak ve bu ışığa sahip olmadığı için başarısız olacaktı. Nobra’da bir haber gelmesini beklerken iyice gerilmişti bu yüzden. Ona gidip bunu yapmak istemediğini söylemezdi bu noktada, çünkü okulun tanıtımı için düzenlenmiş bir turneydi bu aynı zamanda. Yani bir çeşit görevdi okulu adına. Belki bu defalık yapıp, okula döndüğünde bunu sadece okul için yaptığını söyleyebilirdi. Böylece adını o listeden sildirip yeniden kendi yoluna dönerdi. Ancak bu gece kilitlenip başarısız olursa her şey daha başında da sona erebilirdi. Birinci sınıfı henüz tamamlamış bir öğrencinin okulunu böyle beceriksizce temsil etmesi gerçekten kötü bir sonuç doğrurdu.

“Oh hayır! Burada ne işim var benim!” dedi ağlamaklı bir sesle. İçine tarif edemediği bir sıkıntı doldu. Tam şimdi ormana ihtiyacı vardı gerçekten Pencereye koşup dışarıdaki ağaçlara baktı. Konser alanı göl bölgesindeydi ama yerleştikleri alan oraya uzaktı. Yeniden araçlara binip oraya gideceklerdi bir kaç saat önce ve son sahne düzenlemeleri yapılacaktı. Şimdilik bulundukları bölge de çalışabilmeleri için geçici bir platform kurulmuştu. Nobra dün gece bütün performansının provasını yapmıştı burada. Bütün ekip hayranlıkla dinlemişti onu. Sonra yeniden ortadan kayboluvermişti. Geç olduğu için de diğer performanslar ile ilgili bir çalışma yapılmamıştı.

Sonunda okuldan hızla çıkıp giden kişinin Arkin olduğu belirlenmişti. Yönetim ailesine durumu iletmişti ama onlar neredeyse hiç tepki vermemişlerdi konu ile ilgili. Arkin’in motoruna atlayıp okuldan gittiği bilgisi gruptakilere de ulaşmıştı. Fetir onun çok stresli olduğunda bunu yapabileceğini bilecek kadar tanıyordu onu. Yusi sabah karşılaştıklarını ve olanları anlatınca hepsi onun Verna’ya gittiğini tahmin ettiler.

“Bu kızda ne olduğunu anlayamıyorum!” dedi Odin, “Arkin aklını kaçırmış gibi davranmaya başladı onu tanıdığından beri!”

“Bekleyip olanları takip etmekten başla çaremiz yok!” dedi Yusi.

“Eğer oraya gidip kendini ve Verna’yı rezil ederse bu ikisi içinde pek iyi olmaz. Okul bu organizasyonu çok önemsemiş görünüyor” dedi Fetir üzüntüyle.

Odin sarıldı ona, sevdiği kızın eski erkek arkadaşı için üzülmesi de onu rahatsız etmişti.

Arkin hiç durmadan altı saat boyunca sürmüştü motoru, rüzgar yol boyunca hırpalamış ve sersemletmişti onu ama aklındakilerden bir an önce kurtulmak ve yeniden Verna’ya kavuşmak için dayanmıştı. Nerede kaldıklarını bilmediği için doğrudan göl bölgesine yönelmişti. Haritada göl bölgesine giden birden çok yol tespit etmişti. Ekip performansa başlamadan onu görmek istediği için en kısa olanı seçip yola devam edince, beklemediği kötü bir yola varmış bu da motoru ve onu oldukça zorlamıştı. Yine de durmayarak göl alanına ulaşan ortak yola varabilmişti. Arkin gölete yaklaşık yarım saat uzaklıktaki ortak ve düzgün yola ulaştığında, ekip kaldıkları bölgeden yeni ayrılmış ve oraya doğru yola çıkmıştı. Arkin’in devam ettiği yolda tek tük başka araçlar da olduğu için dönüp hepsine bakmaya çalışıyordu onları kaçırmamak için. Sonunda sürekli araçlara bakmaktan dikkati dağıldı ve motor kayarak yoldan çıktı ve Arkin üzerinden hızla fırlayıp ağaçlık bölgeye doğru savruldu. Yol ile ağaçlık alanı ayırmak için dökülen şekilsiz kayaların üzerine hızla çarparak yeniden yola yuvarlandı. Motor ise Arkin’in hemen ilerisinde bir başka kayaya çarpıp fırlamış ve havalanıp bir ağacın dallarını kırarak araçların geçtiği yola düşmüştü. Araçlar son anda yola düşen motoru görünce frenlere asıldılar. Önce sürücüsü ile birlikte yola düştüğünü sandıklarından panik halinde araçlarından indiler ama motorun etrafında kimseyi göremeyince Arkin’in biraz ileride yol kenarında yattığını gördüler. Üzeri başı parçalanmış ve yaralanmıştı. Oraya nasıl düştüğünü gören yoktu ama durumu ağır olduğundan sağlık ekiplerine haber verdiler hemen.

Turne ekibinin araçları oraya ulaştığında kalabalık yolu kapatmıştı, sağlık araçları yeni gelmiş Arkin’i fazla hareket ettirmemek için boynuna ve vücuduna bir şeyler takıyorlardı. Yanında herhangi bir eşyası olmadığı için onun kim olduğunu tespit edememişlerdi. Turne ekibi meraklı gözlerle kalabalığı taramaya başladı. Biri inip kaza olduğunu öğrendi ve gelip araçlara bilgi verdi.

(devam edecek)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s