Mavi kelebek – Bölüm 21

Sabahın erken saatinde saraydan askerler gelip Tılsım ve ailesini saraya götüreceklerin söyleyince hepsi zamanın geldiğini anladılar. Tılsım Mavi’nin olmadığı dönem boyunca onları olabileceklere karşı uyarmış ne yapacaklarını öğretmişti.

Kral onları sorguya çekerken, prens Siniy’yi yeniden bulmuş olmanın heyecanından başka bir şey düşünemiyordu bu yüzden Antiyev’in de tüm ikazlarına rağmen Mavi’nin odasına girdi.

Kızcağız iyice kafası karışmış bir şekilde odada bekliyordu. Tılsımlığı, yangın, ailesi ve olanlar yavaş yavaş yerine oturmaya başlamıştı.

“Hao!” dedi heyecanla onu görünce, “Sana her şeyi anlatabilirim artık hatırlıyorum!”

“Babam Tılsımı ve kardeşlerini saraya getirtti, onları sorguya çekiyor. Lurji’yi gördüm Siniy. Ağabeyini gördüm. Sen Siniy’si hiç şüphem yok benim! Tılsım kim peki?”

Siniy ona sarıldı ve sonra göz yaşları içinde tüm olanları anlattı. Hao hepsinin başlarına gelenlerine inanamıyordu. Bleu ve karısı resmen Gameun’un hayinliği sonucu ölmüştü. Aslında o bütün aileyi öldürdüğünü sanmıştı ama neyse ki Tılsım yetişip hepsini kurtarmıştı.

“Başına gelenlerin hepsi aslında benim suçum!” dedi prens içini çekerek. “Charny ve babası yüzünden aileni, evini, güzelliğini kaybettin. Hepsi benim suçum!”

“Hayır bunlar senin suçun değil Hao!” dedi inleyerek prens.

“Bundan sonra seni asla yanımdan ayırmayacağım biz evleneceğiz!”

“Hayır!” dedi Siniy yeniden göz yaşı dökmeye başlayarak. Bana olan aşkını öyle derin hissediyorum ki, bu yüzden sana asla kızmayacağım. Sen kral olacaksın, benim gibi çirkin bir kızla evlenemezsin. Senin karın bu ülkenin kraliçesi olacak. Halk asla benim gibi bir gelini istemez. Her şey ortaya çıksa bile inan bana!”

“Hayır! Kimseye sormuyorum! Gerekiyse bu saraydan da tahttan da vazgeçerim! Asla bir kez daha bırakmayacağım seni!”

Bu sırada odanın kapısı açıldı ve Ble ile Lurji içeri girdiler. Prensin varlığına bile aldırmadan koşup kardeşlerinin boynuna sarılıp ağlaşmaya başladılar.

“Oh! Siniy! Sana yalan söyledik ama mecburduk! Bizi affedebilecek misin?”

“Elbette sizi affedeceğim, siz Siniy olarak da , Mavi olarak da hep benim kardeşlerimdiniz!”

Onlar ağlaşırken kapıda Tılsım belirincei Hao hemen “Babamı ikna edebildiniz mi?” diye sordu heyecanla.

“Evet” dedi Tılsım, “Artık bana ihtiyaç kalmadığı için ben evime dönüyorum. Prens Hao nişanlınız ve ailesi artık size emanet!”

Hao bir şey söylemeye fırsat kalmadan Siniy araya girdi.

“Tılsım! Sana hayatlarımızı borçluyuz. Sen bizim aile tılsımımızsın, beni bile bir tılsım olduğuma inandırdın. Bizi bırakamazsın. Ayrıca ben ve kardeşlerim sarayda kalmıyoruz. Seninle yaşamaya devam edeceğiz!”

Ble ve Lurji merakla Hao ve Siniy’e baktılar. İkisi de Hao’nun bu çirkinlikle onu istemediğini düşünmüşlerdi.

“Hayır Siniy lütfen!” dedi prens yeniden yalvarır gibi, “Tılsım ne olur yardım et o artık beni istemiyor!”

“Sabırlı olun!” dedi Tılsım prense dönüp ve çocuklara “Haydi o zaman eve gidiyoruz!” deyince hepsi onun peşinden çıktılar.

Ble Tılsım’dan ayrılmayacağı için çok mutlu olmuştu ama o da Lurji gibi Siniy’in sarayda kalması ve prensle evlenmesi gerektiğini düşünüyordu.

“Prensin sevgisini yeniden ispatlaması gerek!” dedi Tılsım eve dönerlerken.

“Buna gerek yok onun beni sevdiğini biliyorum!” dedi Siniy.

“Sen çok güzel bir kızken seviyordu seni ama şimdi şüphelerin var!”

Siniy cevap vermeden dışarıyı seyretti. Araba sessizliğe büründü eve dönene kadar. sadece atların ayak sesleri duyuluyordu.

Gece boyu üç kardeş konuşup durdular olanları. Ble ve Lurji Siniy’in yüzünün aslında bu hale gelmediğini biliyorlardı ancak Tılsım’ın neden onun kilidini açmadığını anlayamamışlardı ta ki arabada söylediği son sözlere kadar. Siniy’in yüzündeki yaraların kilidi prensin sevgisini ispat etmesiydi.

Ertesi sabah saraydan gelen arabanın içinden ilk inen prens Hao’ydu. Kapıyı çalıp Siniy ile konuşmak istediğini söyledi. Siniy onu içeri çağırmak yerine kapıya çıkınca biraz bozuldu ama bir şey söylemedi. Birlikte evin hemen ardındaki ormanın kıyısı boyunca yürümeye başladılar.

“Ben seni Siniy olarak da , Mavi olarak da çok sevdim. İkisinden de ayrılmak istemiyorum ve bunun tek çözümü sende!”

“Mavi her zaman dostunuz olmaya devam edebilir ama Siniy artık gelininiz olamaz!” dedi Siniy kararlı bir sesle.

“Senden tiksindiğimi mi düşünüyorsun?”

“Bunu tartışmaya bile gerek yok majesteler, ben kendi yansımamı görebiliyorum!”

Prens Hao onu kollarından tutup kendine doğru yaklaştırdı.

“Ben senin, ruhunu, kalbini, gözlerini seviyorum! yangınun senden alıp götürdükleri benim için bir şey ifade etmiyor. Seni güzel yapanlar asla onlar olmadı!” diyerek dudaklarına yapıştı ve Siniy’i tüm çırpınışlarına rağmen de bırakmadı.

Siniy’de teslim oldu sonunda, sevdiği adamın kollarına. Uzun süre gözleri kapalı olarak öpüştüler. Ayrıldıklarında prens Hao’nun yüzünde öyle tuhaf bir ifade vardı ki Siniy onun iğrendiğini düşündüğü için hızla geri çekildi ve elleriyle yüzünü kapattı.

“Siniy!” dedi prens heyecanla, ve onun yüzünü kapatan ellerine uzandı. “Dokun kendine! Haydi! Yaraların yok oluyor!”

Siniy parmaklarını yüzünde gezdirdi. gerçekten de o kabartılar yerinde değillerdi. heyecanla eğilip gördüğü bir gölete baktı. Yine bir peri kızı kadar güzeldi.

Böylece artık ayrılmaları için bir neden kalmamıştı, kilit çözülmüştü. Tılsım görevini tam yapmış, Bleu’nun kızını prensin sevgisizliğinden bile korumuştu.

Muhteşen bir düğünle evlendiler. Kral planladığı gibi tacı oğluna devrederek av köşküne taşındı. Tılsım saray tılsımı yapıldı. Hao ve Siniy’in evliliğinin ardından iki ay sonra onlar da Ble ile evlendiler. Lurji sarayda ailesi ile birlikte yaşamaya devam etti ve sonunda o da kendine bir eş buldu.

Onlar erdiler muratlarına biz çıkalım kerevetine

Bu masalda burada sona erdi.

SON

Mavi kelebek – Bölüm 21’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s