Gerçeğin peşinde – Bölüm 8

Kamil bey planlarını detaylarıyla tamamladıktan sonra kızını ve damadını karşısına alıp onlarla çok önemli bir şey konuşacağını söyledi.

“Bakın çocuklar, karım benim yüzümden öldü. Elimde olsaydı geriye döner ve hayatımda bir çok değişiklik yapardım ama ne yazık ki artık böyle bir şey mümkün değil. Bu nedenle şimdi sizin için yapabileceğim şeyleri yapacağım ve böylece hiç değilse vicdanımı rahatlacağım.”

“Baba ne oldu, ne planlıyorsun?”

Kamil bey düşündüğü her şeyi onlara uzun uzun anlattı. Öyle bir plan yapmıştı ki bu plandan şirketin de haberi olmaması gerekiyordu. Böylece hem peşindekilerden hem şirketten kurtulmuş olacaklardı.

“Şehir morgundan iki ceset çalacağız” diye başladı söze.

Derya’nın tüyleri diken diken olmuştu duyduklarından. Bu cesetler Cüneyt’lerin evine konacaktı. Biri kadın biri erkek olmalı ve ikisinin yaşlarına yakın olmalıydılar. Bunun için bilgi alacağı birilerin tanıyordu. Evde bir elektirik kontağı yaratacaklar ve yanmasını sağlayacaklardı. Böylece gerçekten her şey kaza gibi olacaktı. Şirket dahil herkes Cüneyt ve Derya’nın yangında içeride kalıp öldüklerini sanacaktı. O hayatta kalacağı ve olanları doğrulayacağı için, ayrıca yakınları da o olduğu için kimse onun onayı ve isteği olmadan DNA testi ve benzeri bir şey yapmaya gerek duymayacaktı, duysa bile o buna asla izin vermeyecekti.

Çok eski  bir ve güvendiği bir dostu ile bağlantıya geçmişti, o da kendisi gibi illetin pençesine düşmüş ancak bir kaç ay ömrü kalmıştı. Akrabalarından bir kadının ona bakmak için yanına geldiğini söyleyecekti etrafındakilere bu Saime hanımdı, kadıncağız gelirken oğlu ve gelini ile gelmiş olacaktı. Ev yeterinde büyük olduğu için onlar da evin içinde kalacaklardı. Adam bu aileden o kadar memnun kalacaktı ki sonunda tüm mirasını onlara bırakacaktı. Ayrıca yeni kimliklerini de o sağlayacaktı. Kamil beye borçluydu bunların hepsini yapacak ve sonunda hayata veda edecekti. Böylece Saime hanım ve çocuklar orada yeni bir hayata başlamış olacaklardı.

“Peki sen?” dedi Derya gözleri dolarak, bu planın içinde onun yer almadığını anlamıştı.

“Benim zaten çok ömrüm kalmadı güzel kızım ama sizin Cüneyt’in annesine ihtiyacınız var bir bebeğiniz olacak. Saime hanım ona bakarken siz ikiniz normal işlerde çalışıp bir gelecek hazırlayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşımın mirasından da elinize bir şeyler geçecek. Benim zaten nakit para dışında bir mülküm yok işim gereği hiç bir yerde mülk edinemedim. Onu da size vereceğim gideceğiniz zaman.”

Cüneyt ve Derya Kamil beyin planında bir kusur bulamamışlar hem kurtulacakları için sevinmişler hem de Kamil beyden ayrılacakları için  çok üzülmüşlerdi. Ancak Kamil beyin gerçekten çok ömrü kalmamıştı ve gitmeden önce geçmişte yaptığı tüm hataları bir şekilde telafi etmek istiyordu. Böylece gözü arkada kalmayacaktı.

Planın önce yangın ayağı devreye sokuldu. Cesetler kolayca eve taşındı Kamil beyin bağlantıları sayesinde. Cüneyt ve Derya başka bir yerde saklandılar. Bu arada biraz daha iyileşen Saime hanımı da getirttiler ve ona olan biteni hemen anlattılar. Bir kaç gün kalmak için küçük bir valizle gelen kadıncağız önce şoka girdi duydukları karşısında sonra oğlundan bir daha ayrılmak istemediği ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu öğrendikten sonra kabul etmek zorunda kaldı. O da çocukların ölümünün ardından kalp krizi geçirip burada ölecekti böylece geri dönmesi gerekmeyecekti.

Kamil bey kızı ve damadı için mezarın başında o kadar çok göz yaşı döktü ve bayıldı ki, tanıyanlar onun bir daha kendine gelemeyeceğini düşündüler. Şirkettekiler Cüneyt ve karısının ölüm haberinin alınca çok şaşırmışlardı. Kamil bey de yeri belli olsa bile artık kaçmak istemiyordu. Zaten ölecekti, isteyen gelip onu orada bulabilirdi. Kızı ve damadını bu topraklarda bir başına bırakmayacaktı karısına yaptığı gibi. Şirket bir şey söylemedi bu cevaba. Onu kendi haline bıraktılar. Herkes bir şekilde onların öldüğüne ikna olmuştu. Hastane morgundan çalınan iki ceset ile bu ölümler arasındaki bağlantıyı kurmakta hiç kimsenin aklına gelmemişti. Kamil beyin planı mükemmel bir şekilde işlemişti. Örgüt geldiğinde hayatta ölmek üzere olan bir Kamil bey kalmıştı.

Cüneyt, Derya ve Saime hanım çoktan orayı terketmişler, yemi hayatlarına başlamışlardı. Veda Derya için çok zor olmuştu. Babasının onlar için kendini feda etmesini bir türlü kabbulenemiyordu, üstelik kalan günlerinde onun yanında olamayacaktı. Kamil bey yapayalnız göçüp gidecekti bu dünyadan.

“Hayır sizin güvende olacağınızı bileceğim ve annenin yanına gittiğimde onun yüzüne bakacak halim olacak böylece” demişti Kamil bey.

Örgüt eli boş dönmemek için bir gece uykusunda onu boğdu. Böylece hastalığın son ve zorlu evrelerni yaşayamadan karısına kavuştu Kamil bey.

Gidenlerin bu ölümden hiç haberleri olmadı. Onlar ayrıldıkları gün öldüğünü biliyorlardı zaten Kamil beyin.

Ne annesinin ne de babasının mezarına hiç gidemediği için ara sıra ağlayan gelinini teselli etti Saime hanım uzun süre. Kızları Başak dünyaya geldikten sonra ağlamaları kesildi Derya’nın. Nasıl bir hayatı kurtardıklarını o zaman daha iyi anlamıştı.

Artık kaçmaları gerekmiyordu. Cüneyt annesinin kalan ömrünü onunla geçirebilme şansına sahip olmuştu. Harika bir evlilikleri, nur topu gibi bir bebekleri vardı.

Biraz daha eksilseler de hayat yeniden yoluna girmişti hepsi için. Hatta Başak bebek için yeni başlıyordu henüz.

SON

Gerçeğin peşinde – Bölüm 8’ için 2 yanıt

  1. Harika bir hikaye tipki digerleri gibi ..Hergun bir ertesi gunu heyecanla bekliyorum.Sadece ben degil ev halki müptela olduk hikayelerinize elinize kaleminize yureginize saglik..Kaleminiz hic durmasin insallah daimi basarilar dilerim.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s