Uğursuz – Bölüm 8

Aradan altı ay geçmiş Volkan hastaneden çıkmış, eskisi gibi sağlığına kavuşmuştu. Bu dönemde büyükanne Pınar’ı yeniden Figen hanıma  götürmüş, zaman içinde Volkan ve onun sevgisi ile Pınar’da yaşadıklarını atlatabilmişti. Artık hepsi bir arada yaşıyorlardı. Pınar Volkan hastanedeyken, odasında bulduğu günlüğünü okumuş, başından beri Volkan’ın ona hissettiklerini çektiği acıları öğrenmişti. Artık onun başına gelenlerin Utku ile nişanlanması yüzünden olduğunu öğrenmişti. Bunca zamandır onu hiç  yanlız bırakmayan Volkan’ın duygularını nasıl hiç anlamamış olduğuna şaşırıyordu.

Ona günlüğünü okuduğunu söylediğinde gözleri dolmuştu Volkan’ın. Yıllarca söylemek isteyip söyleyemediği her şeyi günlüğü söylemişti Pınar’a.

Gözleri dolarak “Benimle evlenir misin?” diye sordu ona.

Boynuna sarıldı Pınar onun “Evet” dedi ağlayarak.

Volkan’ın hastaneden çıkışının ardından bu kez hiç oyalanmadan aldılar nikah günlerini Volkan bir kez daha olayları akışına bırakmak istemiyordu artık. Başlarına gelen bunca şeyden sonra, olabilecek hiç bir riski göze almak istemiyordu. Sade bir nikahla evlendiler, zaten Pınar’ın hayatta onlardan başka  kimsesi yoktu.

Annesi ve Mustafa’dan bir daha hiç haber alamadılar. İkinci çocuklarının doğumunundan hemen sonra Almanya’dan bir telefon geldi sadece. Arayan Utku’nun babasıydı. Utku’nun izini bulmuşlardı. Yıllar sonra civardaki bir köyde olduğu ortaya çıkmıştı. Köylüler onu bulup kurtarmışlardı ama hafızasını kaybettiği için o kim olduğunu  ve nereden geldiğini hatırlayamamıştı. Kazadan haberleri olmayan köylüler onu önce misafir etmişler, sonra da aralarına kabul etmişlerdi. Muhtarın kızı ile evlenmişti. Yeni adı Hasan’dı. İki tane de çocukları vardı.

Bir gece çığlıklar atarak uyanmış ve olan biten her şeyi bir anda hatırlamıştı. Hemen anne ve babasını aramış, onlar da Utku’nun hayatta olduğunu öğrenince sevinçten çılgına dönmüşler  ve hemen Türkiye’ye onun yanına gitmişlerdi. Şimdi iki torunları vardı. Utku Pınar’ı da hatırlamıştı elbette ama onun Volkan ile evlendiğini duyunca arayamamıştı. Çok üzgündü ama artık onunda karısı ve  çocukları vardı. Yakında onları da alıp Almanya’ya dönecekti ailesinin yanına. Kendisi söyleyemediği için Pınar’a onlar haber vermek istemişlerdi.  Evlatları çok şükür hayattaydı. Pınar  onların her zaman kızlarıydı. Annesini ve başına gelenleri duymuşlar çok üzülmüşlerdi. Muharrem bey çok iyi bir insandı. Eğer annesi geri dönmüş olsa onu asla kovup, Pınar’ı annesiz bırakmazdı. Zaten geri gelmiş olsa onlarında mutlaka haberi olurdu ama öyle bir şey asla olmamıştı. Bu yüzden dedesini suçlamasını da istemiyorlardı.

Pınar ağlayarak dinlemişti anlatılanları, yıllar sonra yeniden bunları duymak duygusallaştırmıştı onu. Utku’nun hayatta olmasına çok sevinmişti. Onunla yeniden görüşmelerinin doğru olmayacağını o da biliyordu ama en azından yaşadığını bilmek içini rahatlatmıştı. Utku ve Volkan geri gelmişti. Bu tabloda eksik olan bir tek dedesiydi. Onunda cenetten sevgiyle gülümseyerek torunlarını izlediğini biliyordu.

Telefonu kapattıktan sonra konuşulanlardan az çok ne olduğunu anlayan kocasına baktı gözleri dolu dolu. Gidip başını onun göğsüne bıraktı.

“Utku yaşıyormuş” dedi sadece.

“Anladım konuşmalarınızdan” dedi Volkan onun saçlarını koklayarak.

Bir daha ömürleri boyu hiç bahsetmediler ondan. Büyükkane ikinci çocuklarının doğumundan bir yıl sonra ayrıldı bu dünyadan. Volkan sahip olduğu  tek ailesi olan fedakar büyükannesi için çok göz yaşı döktü. Pınar’ın hayatında da çok büyük emeği ve  katkısı vardı onun. İkisi çocuklarına ve birbirlerine sarılarak teselli ettiler kendilerini. Üçüncü çocuklarına onun adını verdiler.

Küçük yaşta annesini ve babasını kaybeden iki çocuğun bir doktorun bekleme odasında başlayan hikayesi, hayatın dolambaçlı ve karmaşık bir dolu oyununun sonunda acı dolu tecrübelerine rağmen mutluluk doldu bir hayat sundu onlara.

Birlikte birbirlerinin ilacı olmaya devam ederek, mutluluk içinde yaşlandılar.

SON

Uğursuz – Bölüm 8’ için 2 yanıt

  1. Arkası yarınlara sabırsızlıkla bekliyorum elinize sağlık inanın çoktandır kitap okumuyordum sayenizde tekrar sizin yazılarınızı okumaya başladım, sizi çok çok teşekkür ederim yazılarınızın devamını devamını dört gözle bekliyorum……Saygılarımla…..

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s