Düşleyen – Bölüm 5

Senem’in gelinliği ile Hakan için özel dikilen damatlığuın siparişi aynı butiğe verilmişti. Damadın gelinliği görmemesi için ayrı ayrı provaya çağrıldıklarından butiğe birlikte gitmiyorlardı.

Butikten gelinliğini tamamlandığı ve gelip alabileceğine dair Senem’i aradıklarında heyecanla yola çıktı. Tam hayalindeki gibi bir gelinlik dikilmesini sağlamıştı Hakan’ın babası. Onlar için her türlü imkanı sağlıyordu. Senem kendini bir peri masalının içinde gibi hissetmeye başlamıştı.

Gelinliği son bir kez üzerine giyip aynada mutlulukla kendine baktı.

“Hakan bey kol düğmelerini beğenmemişti. Yenileri ancak geldi. Onları da size versek kendisine verebilirsiniz değil mi?” dedi butiğin sahibi olan güler yüzlü kadın.

“Evet elbette  iletirim” dedi Senem. Gelinliğinin ve kol düğmelerinin kutusunu alıp butikten ayrıldı. İkisinin oturması için ayarlanan ev çok uzakta değildi. Senem’in bir ailesi olmadığı için giyinip kendi evlerinden çıkmasına karar vermişlerdi nikah günü. Bu yüzden gelinliği gidip oraya bırakacaktı. Kuaför de eve gelecekti. Kendi evine geçmeden doğrudan oturacakları eve yöneldi. Hakan’ın da damatlığını teslim alıp eve bıraktığını biliyordu. Ona damatlığa bakmayacağına söz vermişti. Kol düğmelerini komodinin üzerine bırakıp çıkacaktı o yüzden.

Heyecanla evin içinde yapacaklarını yaptıktan sonra kendi evine gitmek için bahçeye çıktı. Buraya kadar taksi ile gelmişti ama şimdi biraz yürümek istiyordu. Tam bahçe kapısına geldiğinde kapının önünde Dreamer ve Hakan’ın konuştuğunu görünce şaşırıp duvarın yanındaki ağacın arkasına saklandı.

Dreamer kendi peşine düştüğü yetmezmiş gibi şimdi de Hakan’ın peşine mi düşmüştü acaba?

“Sana zerre kadar güvenmiyorum!” dedi Dreamer öfkeyle, “İntikam peşindesin öyle değil mi itiraf et!”

“Ne saçmalıyorsun?” diye cevam verdi Hakan’da gergin bir sesle.

“Sen çok iyi biliyorsun ne saçmaladığımı. Senem’i nasıl buldun söylesene? Dünya bu kadar küçük mü?”

“Çıkar ağzındaki baklayı artık istersen!”

“Önce sen çıkar. Annenin başına gelenleri biliyorum!”

Hakan bu cümlenin ardından bir anda Dreamer’in yakasına yapıştı ama Dreamer susmadı.

“Anneni o hale getiren adamın kızından intikam almak istemediğini söyle bana haydi! ”

“Kimsin sen?”

“Kazanın olduğu gece oradaydım. Annen ambulansa bindirilmeden hemen önce. Kim aradı sanıyorsun o ambulansı. Senem’in babası körkütük sarhoştu!”

Senem daha fazla duramadı bahçe kapısının ardında.

“Siz neden bahsediyorsunuz?” dedi şaşkınlıka ortaya çıkıp.

Senem’i orada görmeyi beklemeyen iki genç adam da şaşırdılar onun gelişiyle.

“Senem senin burada ne işin var?” dedi Hakan.

“Peki ya sizin burada ne işiniz var? Ne konuşuyordunuz az önce? Annene ne oldu Hakan? Babamla ne ilgisi var?”

Dreamer iyice gerilen Senem’in yanına geldi yavaşça

“Şimdi beni iyi dinle! Bir gece baban eve gelmemişti, sonra sen bana mesaj atmıştın, bende sana onun yanında olduğumu yazmıştım hatırladın mı?”

“Evet!” dedi endişeyle Senem tüm bunların nasıl sonuçlanacağını anlayamıyordu.

“İşte o gece baban Hakan’ın annesinin arabasına çarpmıştı. Zavallı kadıncağız başını direksiyona vurmuş arabada baygın yatıyordu.”

“Aman Allahım!” dedi Senem korkuyla ve Hakan’a baktı. Hakan bir şey söylemeden dinliyordu Dreamer’ın anlattıklarını.

“Korktuğu için ambulans yerine beni aramıştı. Hemen oraya gittim. Çok ıssız bir yerdeydiler. Kazayı kimse görmemişti. Kadın yaşıyordu. Baban hapse girip kızımı ortada bırakamam diye ağlıyordu. Onun senin için ne kadar değerli olduğunu biliyordum. Ambulansı aradım, babanın arabası çok hasar görmemişti. Onu alıp, hemen oradan ayrıldım. Sonra kadının durumunu sürekli takip ettim. Ölmemişti ama bir kafa travması geçirdiği  için bir daha asla normal yaşamına dönemeyecekti.”

“Eğer ambulans hemen aranmış olsaydı annem o hale gelmeyecekti!” dedi Hakan öfkeyle, “Ben de annemi bu hale getirip ortadan kaybolan o korkaktan intikam almaya yemin ettim. Onun izini bulduğum sırada öldü. Geriye bir tek sen kalmıştın. Ben de arkadaşına biraz para verip aylardır seni çağırdığı evde yaşıyormuşum gibi yaparak oyunu başlattım!”

“Yani dört yıl boyunca orada yaşanılanlar, bu nişan, evlilik, aşkımız hepsi bir intikam oyunumuydu?” dedi Senem dudakları titriyor ayakta zor duruyordu. Dreamer düşmemesi için onu tuttu.

“Öyle başlamıştı!” dedi Hakan sesi daha sakin çıkıyordu şimdi, “Seni tanıdıkça öfkem azalmaya başladı”

“Aman Allahım!” dedi Senem bir kez daha.

“Evlenebiliriz! O günlerin üzerinden çok şeyler değişti Senem! Bu aşamaya kadar geldik, denememize izin ver. Bu adam ortaya çıkmamış olsaydı zaten hiç bir  zaman bilmeyecektin bunları! Lütfen!”

“Evet ama artık biliyor! Sana neden güvensin!” dedi Dreamer sert bir sesle.

“Sen karışma! Zaten hepsi senin hatan!” diyerek onun üzerine yürüdü Hakan.

“Yeter! Defolun gidin ikinizde!” diyerek caddeye doğru koştu Senem ve gelen ilk taksiyi çevirip bindi. Dreamer koşup peşinden gitti hemen. Hakan evin önünde kalakalmıştı. Gerçekten de Senem’e bir şeyler hissediyordu. Onu tanıdıkça intikam hissi yerini aşka bırakmıştı. Şimdi buna onu nasıl ikna edeceğini o da bilmiyordu.

Senem kendi evinin önüne gelip taksiden indiğinde hemen arkasından bir taksiye binip gelen Dreamer yetişti.

“Senem! Lütfen dur! Yapmak zorundaydım! Senin bu adamla evlenmene izin veremezdim! Lütfen bana yeniden ardını dönüp gitme!”

Senem hiç bir şey söylemeden kapısını açıp içeri girdi.

Aklına gelen ilk şey Hakan’a ait olan bu evde daha fazla oturamayacağıydı. Bu nedenle hızla eşyalarını toplamaya başladı. Bir kaç gün bir pansiyona yerleşip sonra da kendine bir mobilyalı daire bulabilirdi. Artık orada çalışmaya da devam edemezdi. Hemen bir iş bulması da gerekecekti. Bir yandan göz yaşlarına boğuluyor bir yandan hırsla bunları düşünüyor. Sonra birden evi orta yerine çöküp yaşadığı her şeyin yalan olduğunu haykırıyordu. O kadar canı yanıyordu ki, babasının yaptığı kaza, Dreamer’i kaybedişi, Hakan’in sahte aşkı kendine gelmesi neredeye iki ayı buldu.

Bu süreç içinde düşündüğü gibi başka bir daireye taşındı ve yeni bir iş buldu. Bunların hızla gerçekleşmesinde en büyük yardımı da Dreamer’dan gördü. Sakinleştikten sonra Hakan onunla yeniden konuşmak isteyince ona, artık olamayacağını çünkü onunla görüşmesinin ona annesi için çektiği acıyı hatırlatmaktan başka bir işe yaramadığını söyledi. Babasının hatası için çok üzgündü ama bunu düzeltebilmek için yapabileceği bir şey ne yazık ki yoktu. Her şey için Hakan’a teşekkür etti ve artık onu görmek istemediğini söyledi.

Dreamer ile dostlukları zaman içinde yeniden düzelmeye başladı. Dreamer o kovsa da, bağırsa da eskisi gibi asla yanlız bırakmıyordu. Senem hayatı boyu aslında güvenmesi gereken tek insanın o olduğunu anlamıştı.

İki yıl sonra evlenip, mutlu bir yuva kurdular.

SON

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s