Son Yarmakanlı – Bölüm 4

Bangu artık başını kaldırmış doğrudan onun yüzüne bakıyordu. Onun bu keskin bakışını da ilk kez gören İltekin iyice huzursuz oldu.

“Özür dilerim gerçekten” diyerek yutkundu.

“Sen osun” dedi Bangu şaşkınlıkla.

İltekin onun hayalet lakabını ilk çıkarak kişi olduğunun ima edildiğini sanarak iyice utandı.

“Hayır aslında bu ismi kim uydurdu gerçekten bilmiyorum” dedi telaşla.

Bangu elini onun boynundaki tılsımlı muskaya uzattı.

“Bunu çıkarmalısın,  o seni korumuyor baskılıyor” dedi fısıldayarak.

İltekin babasının çıkarmaması için sıkı sıkı tembihlediği muskaya dokundu.

“Olmaz çıkarırsam kontrolden çıkarım” dedi korkuyla.

“Hayır çıkarırsan kendini bulursun” dedi Bangu, soyunun tüm kahin özellikleri artık onda hayat bulmuştu. İltekin’in boynundaki tılsımın onun düşünme ve hareket yeteneğini kısıtladğını görebiliyordu. O bu haliyle sadece iri yarı bir ağaç kovuğu gibiydi. Fiziksel gücü dışında bir özelliği yoktu. Oysa o tılsımdan kurtulduğunda babasının ona yaptığı karışımların sağladığı gerçek güçler açığa çıkacaktı.

Çekip hızla koparttı tılsımı. Tam bu sırada peşlerinden gelen ekol muhafızlarının seslerini duydular ve yeniden koşmaya başladılar. Ayağı takılan  Bangu yere yuvarkanınca İltekin iri bedeniyle onu yerden kaldırıp sırtına attı ve koşmaya devam etti. Yakalanmadan kendilerine yardım edecek bir ırkın kaynağına ulaşmak zorundaydılar. Bu bölgeye yabancı oldukları için ancak Bangu’nun hisleri sayesinde doğru yöne gidebilirlerdi. Bangu “Bunun için toprağa değmeliyim beni yere indir” dedi İltekin’e. İltekin durup onu yavaşça indirdi.

Muhafızlar yaklaşmıştı. Bangu yere diz çöküp elleri ile toprağa dokunup gözlerini kapattı bir iki dakika sonra “Tamam” diyerek ayağa fırladığında muhafızlar onlara çoktan yetişmişti. İltekin  onu kucaklayıp arka tarafında fırlattı ve muhafızlarla boğuşmaya başladı. Ekol boyunca onunla alay edilmesine neden olan o hantallıktan eser kalmamıştı. O kadar hızlı ve çevik hareket edyiyordu ki muhafızlar nereden geldiğini anlamadan onun darbeleri ile yere yığılıyorlardı. Tam hepsi yıkıldı derken ormanın karanlığından fırlayıp gelen bir ok koskoca İltekin’i bir anda yere yıktı.

Bangu okun geldiği yöne doğru baktı gözlerini kısarak. Az sonra o yönden gelen çığlıklar ormanın derinliklerinde kayboldu. Hemen eğilip İltekin’e baktı. Çocuğun zaten farklı olan ten rengi iyice koyulaşmıştı. Açılan tüm güçlerine rağmen ruhun çıktığı yolculuktan geri getirilmesini bilmiyordu. Bu sadece Yarmakan rahiplerinin çok ileri seviyeye ulaşmış olanlarında olan bir özellikti. Sonra Karakçı’nın ona bir damla kanı ile ilgilii öğrettikleri aklına geldi. Hemen yerden bir dal parçası aldı ve parmağına bastırarak bir delik açtı. Kan hemen bir baloncuk oluştırarak birikti deliğin başında. Diğer eliyle İltekin’in dudaklarını araladı ve parmağındaki kanı onun diline sürttü.

Öksürerek ve öğürerek kendine gelen İltekin ne olduğunu anlayamadığı için ağzında birken tattan kurtulmak için bir kaç kez tükürmek zorunda kaldı.

Hayaletin onu gülümseyerek izlediğini görünce o da gülümsedi.

“Az önce benim kanımı emdin” dedi Bangu.

Babasının onu koruduğunu söyleyen tılsımını attıktan sonra garip kan emme gibi özelliklerininde ortaya çıktığını zanneden İltekin. Korkuyla pantolonunun cebine tıktığı tılsımı çıkarıp yeniden boynuna takmaya çalıştı.

Bangu tılsımı onun elinden alıp ileriye doğru fırlattı.

“Hayır, buna ihtiyacın yok. Yeri buldum  gidip yardım getirmeliyiz yoksa Sundar’ın özü tükenecek. Hazır mısın?” dedi İltekin’e.

“Hazırım!” dedi İltekin’de yeniden koşmaya başladılar.

Aradan beş ay geçtikten sonra ikisi Karakçı’nın yeni Berkem’indeydiler.

“Sen Yarmakan’ın yeni lideri Bangu, kendine eş olarak seçtiğin İltekin’i eş olarak kabul ediyor musun?”

İlk kez bir Yarmakanlı başka bir ırktan bir eş seçiyordu. Hayatta başka ırkdaşı kalmadığı için Yarmakan ırkı İltekin’in ırkı ile birleşerek artmak zorundaydı. Köyün yeni Berkem’i Karakçı’nın kurduğu bu yeni ev ve etrafı olacaktı.

Gölge efendilerin orman ekolünü ele geçirdiği ve seçilen son hakanın onlarla iş birliği yaparak pek çok gencin özünü depoladığı ortaya çıktı. Neyseki bu özleri çoğaltarak gölge efendilerin bütün ırkların özlerine ve sırlarına sahip olarak yendien bedenlenmeleri mümkün olamadan müdahale edilebilmişti. Tüm ırklar ortak hareket ederek orman ekolünü yeniden eski haline getirerek yeni bir hakan seçmişlerdi.

Yeni Yarmakan Berkeminin çocukları da eğitimlerini artık eskisi gibi güvenli ve korunaklı bir yer olan orman ekolünde alacaklardı.

SON

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s