Üvey insan – Bölüm 4

Uzun yıllar ve acılardan sonra Melek’in etrafı gerçekten onu seven ve kollayan insanlarla çevrilmişti. Ancak onca kötü olayın üst üste gelmesinden sonra Melek bunların bozulmasından ölesiye korkuyordu. Buğra sonunda onun bu korkularını yenmek için “Evlenelim biz seninle, neyi bekliyoruz ki?” dedi.

Melek hayatını önce kötü adamlardan, sonra da tüm kabuslardan kurtaran bu iyi adama “Hayır” diyemezdi. Buğra’nın anneannesi de beş yıl önce vefat etmişti. Anne ve babası annesinin vefatından önce boşanmışlar, bir daha  da babasından haber alamamıştı. Böylece aile konusunda benzer kaderi paylaşan bu iki genç hiç bir süse kaçmadan yıldırım nikahı ile aniden karar verip evlendiler.

Buğra’nın annesininden kalan iki katlı bahçe içinde bir evi vardı. Ev gerçekten de Buğra’nın hayal dünyası gibi bir masal evine  benziyordu. Tek başına yaşayan bir erkek olmasına rağmen eve ve bahçeye o kadar güzel bakmıştı ki, Melek bu evde  yaşamaya başlamaktan büyük bir mutluluk duyuyordu. O da artık Buğra gibi ikisinin birer masal kahramanı olduğuna ve bu evde sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarına inanmaya başlamıştı. Evliliklerinin ilk yılında rahmine düşen bebekleriyle buna inancı daha da kuvvetlendi. Artık geçmişe dair hiç bir şeyi hatırlamak, onlardan bahsetmek istemiyordu. Nihayet hayatın üvey evladı olduğuna inandıran olayların sonu gelmiş gibi gözüküyordu. Buğra onu gerçekten çok seviyordu. O da Buğra’yı. O gece yaşanılan o vahim olay neyse ki mutlu sona ulaştırmıştı ikisini de.

Yıllar sonra yeniden ortaya çıkan Kemal, önce Melek’in annesi ile yaşadığı apartmana koşmuş, sonra orada oturanlardan kızın başına gelen her şeyi öğrenip kahrolmuştu. O ailesi ile konuşmaya gittikten sonra Melek’in başına gelenler yüzünden kendisini suçluyordu.

“Keşke onu da alıp gitseydim” diye çok hayıflandı kendi kendine. Yine de onu yeniden görmek olan biteni anlatmak ve af dilemek istiyodu Melek’ten.

Bir akşam üzeri Melek ve Buğra’nın masal evlerinin kapısını çaldı.

Melek karşısında Kemal’i görünce ne diyeceğini bilemedi. Başına gelenleri Buğra’ya anlatırken ondan da uzun uzun bahsetmişti. Kemal sevdiği kadının karnı burnunda yanında da onu gözünden kıskandığı belli olan kocasını görünce bir an için nutku durdu.

Buğra Melek’in tepkisinden gelenin hangi Kemal olduğunu anlamıştı ama sesini çıkarmadan evine buyur etti onu.

Kemal bu olgun tavırlarından dolayı ikisine de teşekkür ederek girdi konuya.  O gün Melek’ten ayrıldıktan sonra hemen ailesini aramış hem yılbaşını onlarla geçireceğini müjdelemiş, hem de onlarla önemli bir mesele konuşacağını belirtip detayları telefonda vermemişti. Ancak o gece yağan şiddetli kar yüzünden bindiği otobüs kaza yapmış ve Kemal’in bir yıldan fazla bir süre şuurunun kapanmasına neden olan bir duruma neden olmuştu. Bütün bu süreç boyunca ailesi Melek’ten haberdar olamadığı için kimse ona Kemal’in başına gelenleri haber verememişti. Melek’de başına gelenlerden sonra okulu bırakıp dönmediği için arkadaşlarından Kemal’in durumunu öğrenenler ile karşılamamış ve hiç bir şeyden haberi olamamıştı. Kemal kendine gelir gelmez ilk sorduğu şey Melek olmuştu. Aile konuyu bilmediği için dinlediklerinde çok şaşırmışlar ancak uzun süre komada kaldıktan sonra toparlanmak için süreye ihtiyacı olan Kemal’in yeniden buraya dönmesine izin vermemişlerdi. O dönem boyunca Kemal telefonla Melek’e ulaşmayı denemiş ancak Melek telefonu o gece saldıranlarca çalındıktan sonra numarasını da değiştirdiği için onu bulamamıştı.

Sonunda Kemal şehre gelmiş koşarak Melek’lerin evlerine uğramış, annesinin ve Melek’in başına gelenleri öğrendikten sonra bir kez daha yıkılmış ve ondan af dilemek için şimdi kapısına gelmişti. Buğra’ya sevdiği kadının hayatını kurtarıp, onu yeniden hayata bağladığı için minnettardı. Onun yerinde olabilmek için her şeyini verirdi ama bu talihsiz serüven zincirinden sonra bunun mümkün olmadığını biliyordu. Eğer Melek’in karnında ki çocuk olmasaydı yine de şansını zorlayabileceğini ama bu noktadan sonra ikisinin çocuğuna izin verirlerse ancak uzaktaki bir amca olabileceğini söyledi.

Melek bütün olanları sessizce dinledikten sonra yılların birikmişliğini yüreğinden atmak istercesine saatlerce ağladı. Kemal ve Buğra onu sakinleştirmek için epey uğraştılar. Sonunda Kemal tekrar özür  dileyerek göz yaşları içinde evlerinden ayrıldı.

Buğra karısının göz yaşlarına o kadar üzülmüştü ki, onun yeniden Kemal’e dönmek istediğini sandığı için bütün gece yüreğinde bir sancıyla oturup durdu.

Sabah olduğunda onu karşısına aldı ve bebek doğduktan sonra isterse Kemal’e dönebileceğini söyledi göz yaşları içinde. Buğra için önemli olan Melek’in mutlu olmasıydı. Kemal’i görüp tanıdıktan sonra onun Melek’i mutlu edebileceğini anlamıştı. Bu olayda kimsenin bir suçu yoktu. Olaylar onları bu noktaya getirmişti. Kemal iyi biriydi ve Melek’i terketmemişti onun da başına inanılmaz olaylar gelmişti. Yine de iyileşir iyileşmez ona geri koşmuştu.

Melek kocasının göz yaşları içinde yaptığı konuşmayı ağlayarak dinledi. Kemal’i kapıdan gördüğü andan itibaren anlattıkları bitip gidene ve ardından sabaha kadar o da kendine bu soruyu sorup durmuştu.

“Kemal’i hâlâ seviyor muyum? Onu yeniden gördükten sonra Buğra’ya iyi bir eş olabilir miyim?”

Buğra titreyerek karısının cümlesini tamamlamasını bekledi.

“Ben çocuğumun babası olarak seni kendi rızamla seçtim Buğra, Kemal’i beklemesem bile ondan sonra tek başınalığı tercih edebilirdim tüm yaşadıklarıma rağmen. Ancak sen hayatıma masalı getirdin. Sen benim kahramanım oldun. Bu masalda benim beyaz atlı prensim sensin. Kemal değil. Onun için de çok üzgünüm inan. Umarım o da bir gün başkası ile benim yakaladığım mutluluğu yakalar. Onu da duydun. Bizim masalımıza asla gölge olmayacak. Lütfen benim sevgimden asla şüphe duyma ömrün boyunca. Senile yaşlanmak istiyorum.”

Buğra göz yaşları içinde sarıldı karısına.

SON

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s