Bana değer katanlar

violet-none-mdİnsan her zaman istediği koşullara sahip olamıyor olsa da, olmak istediği yere ulaşmak için tanıması ve öğrenmesi gereken her şeyi yaşam önüne bir şekilde sunuyor. Buna sizlerle geçirdiğim yıllar boyunca her zamankinden daha da çok inandım.
 
Hayatım boyunca hayallerimi yazmak, onları paylaşmak istedim. Benim için çok uzak bir hayal gibi duran bu hedefe yıllar içinde tanıdığım ve çalıştığım pek çok insan sayesinde varabileceğimi söyleyeselerdi herhalde inanmazdım.
 
Oysa şimdi hayalini gerçekleştiren bir insan olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bundan çok kısa bir süre önce yayınlanan ilk kitabım İki Hayat henüz elinize geçmemiş de olsa, ben bu hayalime ulaşmamda bana katkısı olan sizlere kocaman bir teşekkür etmek istedim.
 
Türkiye’nin en iyi okullarından birinde okuma şansım olmasa bile en azından çalışma şansını yakaladığım için kendimi çok şanslı sayıyorum. Bu sadece çalışmakla ilgili bir konu değil elbette, günümün büyük kısmını birlikte geçirdiğim sizlerden öğrendiklerim, bana verdiğiniz ve kattığınız değer ile ilgili.
 
Değerli Genel Müdürüm, ve Bağlı Çalıştığım Yöneticilerim,
 
Sayın Genel Müdürümüz Sevinç Atabay’ın doğrudan sohbetine konuk olma imkanım olmasa da, yazılı ve gorsel basında çıkan tüm sunumları, okulumuz yayınlarında yer alan yazıları ve sözleri, yine doğrudan tanışma şansına sahip olamasam da bana ulaşan düşünceleri, duruşu sayesinde nasıl bir Cumhuriyet Kadını olunduğunu öğrendim. Bir kadının erkek egemen bir toplumda başarısını, özgüvenini, ülkemizin eğitim sektörüne kattıklarını hayranlıkla izledim. Eğitimim hiç bir zaman mütevazi yaşamımı onun kadar değerli katkılar sağlamaya izin vermemiş olsa bile, ben de kendi payıma yapabileceklerimin, ondan öğrenebileceklerimin farkındalığına ulaştım. Bu nedenle kendisine çok özel bir teşekkür sunmak istiyorum. Ülkemizin tüm kadınlarına rol model olabilecek bir yöneticinin yanında çalışmak gerçekten benim için hayatımın en ayrıcalıklı dönemi olarak kalacak.
 
Benim çalıştığım dönemde tanıma şansına sahip olduğum değerli yöneticilerim, başta çok değerli Sayın Merih Törüner, Özlem Koç Şahin, Semanur Yıldırım, Nazlı Deniz Yiğit, Naz Ağacık olmak üzere hepinize hayatıma kattıklarınız, hepinizin ayrı ayrı duruşu ile örnek oluşunuz, fikirlerinizle ufkumu açtığınız ve varlığınızla bana kattıklarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.
 
Değerli Sınıf, İngilizce ve Branş Zümresi Öğretmenlerim,
 
TED Ankara Koleji Anaokulu’nda her gün gülümseyen yüzleriniz, yaşamım ve işimle ilgili destekleriniz, sözleriniz ve varlığınızla benim için çok değerli katkılar sağladınız. Sizlerin bakış açıları, birikimleri orayı benim için bir iş yeri değil, bir okul haline getirdi. Herhangi bir yerde maaş karşılığı edinilemeyecek kazanımlar elde ettim. Sadece işimi severek yapmadım, aynı zamanda hepinizin öğrencisi olmayı seçtim. Sizler de varlığınızı benden esirgemediniz. Hepinize teşekkür borçluyum.
 
 
Değerli Çalışma Arkadaşlarım,
 
Hayatımdaki en büyük hayalimi gerçekleştirdiğim bu dönemde hepinizin bende emeği, katkısı ve değeri var.
Sizler benim hayallerimin gizli mimarları ve destekçisi oldunuz, belki birlikte çalıştığımız dönemde bunu farketmediniz ama, ben hiç bir zaman sizleri tanıma ayrıcalığına sahip oluşumu unutmayacağım.
Öğrendiklerimle, şimdi hepinizden bir parçaya sahibim ve bu ilk kitabım İKİ HAYAT’ın yayınlandığı bu günlerde göz ardı edemeyeceğim bir katkı benim için.
 
Hepinize Teşekkür Ederim.
 
Gülseren Kılınç

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s